Świadome podejście do podłóg winylowych Pergo

Podłogi winylowe Pergo: minimalizowanie wpływu na środowisko

Naturalnie, chętnie bierzemy na siebie odpowiedzialność za minimalizowanie wpływu produkcji naszych podłóg winylowych na środowisko naturalne. Staramy się w jak największym stopniu wykorzystywać surowce i naszą innowacyjną zieloną energię w inteligentny sposób. Czy wiesz, że stworzyliśmy nawet własny ekosystem recyklingu, aby zapobiec spalaniu lub utracie naszych odpadów przemysłowych? Dowiedz się, jak są produkowane nasze podłogi winylowe.

Transparentne użycie zasobów


Komponenty podłogi winylowej

Podłoga winylowa Pergo ma 3 główne komponenty. Około 40% kredy, naturalnego materiału, który jest dostępny w obfitości. Mniej więcej jedna czwarta jest wykonana z przetworzonego PVC, pochodzącego z naszych własnych odpadów produkcyjnych. Kolejna jedna czwarta składa się z tak zwanego „dziewiczego” lub nowego PCV, wytwarzanego z chloru (sól kuchenna) i etylenu (ropa naftowa).


Wytrzymałe produkty

Wiemy, że ropa naftowa jest zasobem nieodnawialnym, co oznacza, że jest to surowiec, którego natura nie jest w stanie odtworzyć w ludzkiej skali czasowej. Z tego powodu robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić naszym podłogom winylowym bardzo długą żywotność, nawet do 25 lat. Ponadto nasz zespół badawczo-rozwojowy pracuje ciężko w poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów.

Jeśli preferujesz bardziej ekologiczną alternatywę dla podłogi winylowej, dobrym wyborem będzie podłoga laminowana Pergo.

Z czego są wykonane podłogi winylowe Pergo
Podłogi winylowe Pergo są w 100% wolne od ortoftalanów

Brak ortoftalanów

Dodatki są kolejnym składnikiem naszych podłóg winylowych. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji i są w 100% wolne od ortoftalanów. Na przykład plastyfikatory, których używamy, aby nadać podłodze elastyczność, są takie same jak te stosowane w zabawkach dla dzieci i opakowaniach żywności. Dlatego możesz mieć pewność, że są one całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.


Zamknięty ekosystem

W wewnętrznym procesie produkcyjnym poddajemy recyklingowi 99% własnych odpadów przemysłowych. Oznacza to, że nie spalamy i nie wyrzucamy niepotrzebnie materiałów, a także prowadzimy nasz własny wewnętrzny obieg zamknięty. W ten sposób nasz zakład produkcyjny przyjmuje odpowiedzialność i prawie żadne odpady nie są wyrzucane ani niszczone.

Nasze podłogi winylowe są w 100% wolne od ortoftalanów
i dlatego są całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny

Czyste powietrze w pomieszczeniach


Ograniczanie emisji szkodliwych substancji

Ponieważ większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, jakość powietrza w domu ma kluczowe znaczenie. Na jakość powietrza wpływa wiele czynników, takich jak wentylacja, świece, środki czyszczące, a nawet materiały, z których wykonane są meble i podłogi. Dążymy do zapobiegania emisji lotnych związków organicznych (LZO), czyli organicznych substancji chemicznych, które mają wysoką prężność w temperaturze pokojowej. Produkując podłogi w jak największym stopniu we własnym zakresie, wiemy dokładnie, jakie materiały są używane i możemy łatwo utrzymać kontrolę. Dlatego też emisja lotnych związków organicznych (LZO) przez Twoją podłogę winylową jest niższa niż norma europejska, co skutkuje przyznaniem jej oceny A+ i etykiety M1 ze względu na bardzo niską emisję.

Podłogi winylowe Pergo charakteryzują się bardzo niskim poziomem emisji
Połowa produkcji Unilin Group jest zasilana z odnawialnych źródeł energii

Ekologiczna produkcja


Wygrana w kwestii odpadów

Czy wiesz, że w naszej fabryce, gdzie produkujemy elastyczne i klejone podłogi winylowe, wykorzystujemy odpady pyłu drzewnego z sąsiadującej fabryki podłóg laminowanych do wytwarzania zielonego ciepła dla naszej linii produkcyjnej? Dzięki tej energii wewnętrznej jesteśmy w stanie pokryć 70% zapotrzebowania na ciepło w naszym zakładzie i uniknąć emisji CO2 w wysokości 25 000 ton rocznie.


Inwestycje w energię wiatrową

Nasza fabryka podłóg Rigid Vinyl działa w oparciu o zieloną energię, generowaną przez trzy własne wiatraki. Produkują one rocznie łącznie 12 600 MWh zielonej energii, co odpowiada rocznemu zużyciu energii przez 3 490 europejskich gospodarstw domowych.


Dodatkowe wysiłki w zakresie energii odnawialnej

Nasze działania w zakresie zielonej energii nie kończą się na tym. Unilin Group — jako firma macierzysta Pergo — zainwestowała także w dwa zakłady wykorzystujące biomasę do przetwarzania pyłu drzewnego i odpadów drzewnych niepodlegających recyklingowi, które pochodzą z operacji grupy, na odnawialną energię. W naszych zakładach produkcyjnych wykorzystujemy również energię z paneli słonecznych. Łącznie mniej więcej połowa produkcji naszej grupy jest obecnie zasilana energią odnawialną.

Certyfikowane bezpieczeństwo

Nigdy nie jesteśmy w pełni zadowoleni i stawiamy sobie kolejne, wysokie wymagania, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze wysiłki zmierzające do spełnienia najbardziej rygorystycznych norm środowiskowych i zdrowotnych zostały jasno potwierdzone przez następujące etykiety:

etykieta emisji a+

A+

Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji. 

Fińska etykieta ekologiczna M1

M1

Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.