Go to content Go to search
Podłogi winylowe Pergo: ograniczenie wpływu na środowisko

Podłogi winylowe Pergo: minimalizowanie wpływu na środowisko

Naturalnie, chętnie bierzemy na siebie odpowiedzialność za minimalizowanie wpływu produkcji naszych podłóg winylowych na środowisko naturalne. Staramy się w jak największym stopniu wykorzystywać surowce i naszą innowacyjną zieloną energię w inteligentny sposób. Czy wiesz, że stworzyliśmy nawet własny ekosystem recyklingu, aby zapobiec spalaniu lub utracie naszych odpadów przemysłowych? Dowiedz się, jak są produkowane nasze podłogi winylowe.

Z czego są wykonane podłogi winylowe Pergo

Transparentne użycie zasobów

Komponenty podłogi winylowej

Podłoga winylowa Pergo ma 3 główne komponenty. Około 40% kredy, naturalnego materiału, który jest dostępny w obfitości. Mniej więcej jedna czwarta jest wykonana z przetworzonego PVC, pochodzącego z naszych własnych odpadów produkcyjnych. Kolejna jedna czwarta składa się z tak zwanego „dziewiczego” lub nowego PCV, wytwarzanego z chloru (sól kuchenna) i etylenu (ropa naftowa).

Wytrzymałe produkty

Wiemy, że ropa naftowa jest zasobem nieodnawialnym, co oznacza, że jest to surowiec, którego natura nie jest w stanie odtworzyć w ludzkiej skali czasowej. Z tego powodu robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić naszym podłogom winylowym bardzo długą żywotność, nawet do 25 lat. Ponadto nasz zespół badawczo-rozwojowy pracuje ciężko w poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów.

Jeśli preferujesz bardziej ekologiczną alternatywę dla podłogi winylowej, dobrym wyborem będzie podłoga laminowana Pergo.

Podłogi winylowe Pergo są w 100% wolne od ortoftalanów

Brak ortoftalanów

Dodatki są kolejnym składnikiem naszych podłóg winylowych. Nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji i są w 100% wolne od ortoftalanów. Na przykład plastyfikatory, których używamy, aby nadać podłodze elastyczność, są takie same jak te stosowane w zabawkach dla dzieci i opakowaniach żywności. Dlatego możesz mieć pewność, że są one całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.

Zamknięty ekosystem

W wewnętrznym procesie produkcyjnym poddajemy recyklingowi 99% własnych odpadów przemysłowych. Oznacza to, że nie spalamy i nie wyrzucamy niepotrzebnie materiałów, a także prowadzimy nasz własny wewnętrzny obieg zamknięty. W ten sposób nasz zakład produkcyjny przyjmuje odpowiedzialność i prawie żadne odpady nie są wyrzucane ani niszczone.

Nasze podłogi winylowe są w 100% wolne od ortoftalanów i dlatego są całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny
Podłogi winylowe Pergo charakteryzują się bardzo niskim poziomem emisji

Czyste powietrze w pomieszczeniach

Ograniczanie emisji szkodliwych substancji

Ponieważ większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, jakość powietrza w domu ma kluczowe znaczenie. Na jakość powietrza wpływa wiele czynników, takich jak wentylacja, świece, środki czyszczące, a nawet materiały, z których wykonane są meble i podłogi. Dążymy do zapobiegania emisji lotnych związków organicznych (LZO), czyli organicznych substancji chemicznych, które mają wysoką prężność w temperaturze pokojowej. Produkując podłogi w jak największym stopniu we własnym zakresie, wiemy dokładnie, jakie materiały są używane i możemy łatwo utrzymać kontrolę. Dlatego też emisja lotnych związków organicznych (LZO) przez Twoją podłogę winylową jest niższa niż norma europejska, co skutkuje przyznaniem jej oceny A+ i etykiety M1 ze względu na bardzo niską emisję.

Połowa produkcji Unilin Group jest zasilana z odnawialnych źródeł energii

Ekologiczna produkcja

Wygrana w kwestii odpadów

Czy wiesz, że w naszej fabryce, gdzie produkujemy elastyczne i klejone podłogi winylowe, wykorzystujemy odpady pyłu drzewnego z sąsiadującej fabryki podłóg laminowanych do wytwarzania zielonego ciepła dla naszej linii produkcyjnej? Dzięki tej energii wewnętrznej jesteśmy w stanie pokryć 70% zapotrzebowania na ciepło w naszym zakładzie i uniknąć emisji CO2 w wysokości 25 000 ton rocznie.

Inwestycje w energię wiatrową

Nasza fabryka podłóg Rigid Vinyl działa w oparciu o zieloną energię, generowaną przez trzy własne wiatraki. Produkują one rocznie łącznie 12 600 MWh zielonej energii, co odpowiada rocznemu zużyciu energii przez 3 490 europejskich gospodarstw domowych.

Dodatkowe wysiłki w zakresie energii odnawialnej

Nasze działania w zakresie zielonej energii nie kończą się na tym. Unilin Group — jako firma macierzysta Pergo — zainwestowała także w dwa zakłady wykorzystujące biomasę do przetwarzania pyłu drzewnego i odpadów drzewnych niepodlegających recyklingowi, które pochodzą z operacji grupy, na odnawialną energię. W naszych zakładach produkcyjnych wykorzystujemy również energię z paneli słonecznych. Łącznie mniej więcej połowa produkcji naszej grupy jest obecnie zasilana energią odnawialną.

Certyfikowane bezpieczeństwo

Nigdy nie jesteśmy w pełni zadowoleni i stawiamy sobie kolejne, wysokie wymagania, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze wysiłki zmierzające do spełnienia najbardziej rygorystycznych norm środowiskowych i zdrowotnych zostały jasno potwierdzone przez następujące etykiety:

  • A+

    Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji. 
    Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji. 
  • M1

    Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.
    Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.

Odkryj wszystkie podłogi winylowe