Go to content Go to search
tata bawiący się z córką w dziecięcym pokoju pełnym zabawek

Będą towarzyszyć Ci do końca życia

Tworzymy podłogi, które przetrwają pokolenia. Pozostaną przy Tobie, nawet jeśli poddawane będą ciężkim próbom ze strony wody, zwierząt czy dzieci. Trwałość jest naszym zdaniem ściśle powiązana ze zrównoważonym rozwojem, ponieważ trwałe produkty ograniczają wytwarzanie odpadów. Jak już zapewne zauważyłeś, zagadnienia związane z ekologią są dla nas bardzo ważne.

Jako wynalazca podłóg laminowanych przesuwamy granice w pogoni za zrównoważonym rozwojem. Przykładowo: rdzeniem naszych podłóg laminowanych jest płyta HDF (płyta pilśniowa o zwiększonej gęstości) produkowana z drewna odzyskiwanego ze strumieni odpadów innych gałęzi przemysłu. To ich zdecydowana zaleta, która ogranicza nasz wpływ na środowisko. Jesteśmy dumni z naszej ciężkiej pracy oraz uznania, na które sobie zapracowaliśmy. Jesteśmy pierwszą w historii firmą, której przyznano certyfikat Nordic Swan Ecolabel dla podłóg. Jako pierwsi zostaliśmy też wyróżnieni oznakowaniem EU Ecolabel dla naszych podłóg laminowanych. Dzięki naszym zobowiązaniom do prowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym jako pierwszy producent podłóg zdobyliśmy certyfikat Cradle to Cradle Material and Health Certificate™ dla naszych podłóg laminowanych. Hurra, hurra i jeszcze raz HURRA!

Odkryj nasze podłogi laminowane

dziewczynka bawi się skrzynką z narzędziami w salonie na beżowej podłodze laminowanej

Wytrzymałe podłogi dla dzikich zabaw

Podłogi laminowane Pergo zostały zaprojektowane tak, aby służyć przez pokolenia — przetrwają więc wszelkie wyzwania stawiane im przez życie codzienne czy też dzieci. Nasze podłogi są trwałe i odporne na zużycie z dwóch powodów. Po pierwsze nie chcemy, abyście się martwili, że podłogi nie nadążą za tempem życia waszych rodzin. Po drugie produkty o przedłużonej trwałości mają mniejszy wpływ na zasoby naszej planety. Dlatego też nieustannie opracowujemy nadrzędne technologie, takie jak odporne na zarysowania warstwy TitanX™ i AquaSafe. Unikalna ochrona podłóg laminowanych sprawia, że będziecie się mogli nimi cieszyć przez długi czas. W rezultacie nasze podłogi zapewniają najbardziej przyjazny dla środowiska asortyment na świecie. W rzeczy samej Pergo to pierwsze na świecie podłogi wyróżnione certyfikatem Nordic Swan Ecolabel.

logo dożywotniej gwarancji pergo

Dożywotnia gwarancja

Pomimo tego, że laminowane podłogi Pergo wyróżniają się niespotykaną trwałością, wypadki się zdarzają. Aktywny styl życia i dzieci, kolacje z przyjaciółmi oraz zwierzęta, które raz na jakiś czas próbują wykopać w salonie dołek, mogą być wyzwaniem dla każdej podłogi. Jednak dzięki podłodze laminowanej Pergo nie musisz się o nic martwić. Wyjątkowa trwałość została podparta dożywotnią gwarancją (tak, dobrze widzisz - dożywotnią). Jeśli z jakiegoś powodu podłoga jednak nie wytrzyma, dostarczymy Ci nową, nawet po 30 latach (sprawdź warunki gwarancji). W ten sposób możesz cieszyć się piękną podłogą przez nadchodzące lata. Co współgra również z naszym zobowiązaniem do zmniejszenia wykorzystania zasobów naszej planety. Korzystają na tym wszyscy!

Dowiedz się więcej o warunkach gwarancji.

drzewa są najlepsze

włókna drzewne z recyklingu

Światowi liderzy w recyklingu płyt HDF

Od dziesięcioleci ciężko pracujemy nad nowymi sposobami na ponowne wykorzystanie drewna, aby było ono dłużej przydatne do użytku. Przekłada się to również na mniejszy wpływ na środowisko. Jest to dość ciężkie do zrealizowania z tysiąca powodów, którymi nie chcemy tutaj przynudzać. Teraz bowiem czas na świętowanie! Dokonaliśmy olbrzymiego postępu dzięki naszej nowej, unikalnej na skale światową, technologii recyklingu. Grupa UNILIN, firma produkująca podłogi Pergo, jest obecnie jedynym producentem na świecie, który przetwarza płyty HDF na nowe materiały. Przykładem takiego zastosowania jest rdzeń naszych podłóg laminowanych Pergo. W ten sposób podwajamy żywotność włókien drzewnych, zapewniając młodym drzewom czas na wzrost, i chronimy środowisko, ograniczając emisje dwutlenku węgla. Aktywnie działamy, by wszystkie nasze płyty HDF składąły się z przetworzonych odpadów w co najmniej 25%, do roku 2030.

skandynawski las z jeziorem

Odnawialni wojownicy

Drzewa są mistrzami świata we wszystkich dziedzinach. Nie tylko zapierają dech w piersiach swoim pięknem, ale stanowią również odnawialny skarb; są też naszym wiernym sprzymierzeńcem. Drzewa odgrywają ważną rolę w walce ze zmianami klimatycznymi. Są niedoścignione w absorbowaniu CO2 i jego bezpiecznym zatrzymywaniu. Ten związany dwutlenek węgla zostaje w drewnie na cały okres jego życia, nawet jeśli drewno zostanie później przerobione na piękne podłogi laminowane do Twojego wnętrza. CO2 jest uwalniany wyłącznie w wyniku spalania, co staramy się opóźniać w czasie możliwie jak najdłużej. Dlatego właśnie nasze podłogi są długotrwałe, super solidne i objęte dożywotnią gwarancją.

jeleń pasący się na trawiastej łące

Odzyskiwanie drewna ma wspaniałe benefity dla przyrody

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że drzewa są ważne zarówno dla zwierząt, jak i bioróżnorodności. Nie dziwi też zatem, że skłaniamy się ku wykorzystaniu drewnianych produktów ubocznych zamiast ścinania nowych drzew. Do wytwarzania rdzeni podłóg laminowanych wykorzystujemy wiec w 100% drewno z odzysku – po prostu sklejamy ze sobą drewniane wióry i dociskamy, aby zapewnić wysoką gęstość. Prościej się nie da! Zbieramy odpady drzewne z tartaków, przydrożnych dróg i podobnych źródeł. Chcemy zatem podziękować naszym klientom, bo to dzięki nim możemy wykorzystać odpady, które w innym wypadku zostałyby wyrzucone lub spalone.

Logo PEFC

Magia odpowiedzialnych źródeł PEFC

Nasze podłogi laminowane zostały wyróżnione certyfikatem PEFC. Tak, zdajemy sobie sprawę, że ciężko się połapać w tych wszystkich certyfikatach i eko oznaczeniach. Niektóre są bardziej istotne od innych. Tak jak to najbardziej wiarygodne potwierdzenie pozyskiwania ze zrównoważonych źródeł, jakie tylko istnieje. W ten sposób masz gwarancję, że drewno wykorzystane do produkcji Twojej podłogi pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i kontrolowanych warunków. To ważne kwestie. Surowa ocena ryzyka pozwala chronić lasy pierwotne i przeciwdziała nielegalnemu pozyskiwaniu drewna. W rezultacie możesz z dumą pokazywać swoje zachwycające podłogi laminowane Pergo i mieć pewność, że nie przykładasz ręki do wylesiania.

Powiew świeżego powietrza

rodzina spędzająca miło czas na kanapie

Zapewniamy Ci wsparcie

Znaczną część naszego życia spędzamy w pomieszczeniach. Mamy na myśli nas, was, wszystkich bez wyjątku. To naturalne, że przykładamy dużą wagę do jakości powietrza. To super ważna i dość złożona kwestia, na którą wpływa milion różnych czynników. Należą do nich na przykład produkty do czyszczenia, wentylacja, świeczki, a nawet materiały, z których wytwarzane są meble i podłogi. Podczas produkcji podłóg do Twojego domu kładziemy nacisk na dogłębne zrozumienie wykorzystywanych materiałów, aby nie dopuścić do uwolnienia żadnych potencjalnie niebezpiecznych substancji do środowiska. Dlatego też możesz mieć pewność, że podłogi Pergo to doskonały wybór dla Ciebie i Twojej rodziny.

Czym do licha są te emisje LZO?

Przepraszamy za ten dość techniczny (być może nawet nudny) język, ale uważamy, że to ważna kwestia. LZO, czyli lotne związki organiczne, charakteryzują się wysoką prężnością pary w temperaturze pokojowej. Oznacza to, że z łatwością przyjmują postać gazu i rozprzestrzeniają się w powietrzu, nawet jeśli nie jest gorąco. To bardzo niedobrze. Przykładem LZO jest formaldehyd, który może być obecny w licznych materiałach do produkcji podłóg. Nie ma jednak powodów do paniki! Nasze podłogi laminowane wykazują znikome emisje formaldehydu, znacznie poniżej surowych ograniczeń wymaganych przez UE. Oznacza to, że Twoja rodzina jest bezpieczna. Rzeczywiście emisje z naszych podłóg są tak samo niskie jak z naturalnego drewna. Potwierdzają to nasze etykiety M1 i A+, czyli najwyższej klasy wyróżnienia za minimalne emisje.

Wybór zielonej energii

fabryka unilin w Avelgem

Zasilanie odpadami

Nie pozwalamy na marnowanie nawet naszych odpadów. Byłoby to brakiem szacunku dla zasobów naszej planety. Zamiast tego znajdujemy dla nich nowe zastosowania, dzięki czemu mogą przeobrazić się w coś pięknego i przydatnego: wspaniałą, potężną, zieloną energię. Na przykład, drobny pył drzewny powstający podczas piłowania i piaskowania nie nadaje się do recyklingu, ale za to stanowi idealne źródło ciepła dla naszych suszarek bębnowych i pras. Obecnie 70% ciepła potrzebnego do produkcji naszych podłóg laminowanych i winylowych pozyskujemy ze zrównoważonych źródeł energii.

las z jeziorem i górami

Zielonej energii nigdy dość

Grupa UNILIN, spółka-matka Pergo, zainwestowała w dwa zakłady wykorzystujące biomasę do przetwarzania na zieloną energię pyłu drzewnego i odpadów drzewnych niepodlegających recyklingowi. Energia ta zasila nasze procesy produkcyjne i nie tylko. Energię pozyskujemy ponadto z turbin wiatrowych i paneli słonecznych. To kolektywne podejście umożliwia napędzanie 60% operacji Grupy wyłącznie energią ze źródeł odnawialnych.

Lubimy spełniać surowe standardy

Nie musisz wierzyć nam na słowo

Jesteśmy swego rodzaju pionierami w produkcji podłóg w Europie. To stwierdzenie, w które nie powinno się ślepo wierzyć. No ale my akurat mamy potwierdzające to certyfikaty. Możemy to udowodnić – jako absolutnie pierwszy producent podłóg laminowanych otrzymaliśmy zarówno certyfikat Nordic Swan Ecolabel, EU Ecolabel, jak i brązowy certyfikat Cradle to Cradle Material & Health Certificate™. Są one przyznawane wyłącznie produktom i usługom, które spełniają najwyższe standardy środowiskowe w całym cyklu stosowania. Jak widzisz, nie musisz wierzyć nam na słowo.

Czy już skończyliśmy?

NIE! Jeszcze nam do tego daleko — prawdopodobnie nigdy nie skończymy podejmować dalszych działań, ponieważ zawsze można coś ulepszyć. W naszych nieustających wysiłkach, aby zredukować wpływ na środowisko i być bardziej świadomymi w zakresie ekologii, nasze podłogi laminowane oceniamy metodą nazywaną „oceną cyklu życia” (LCA). Umożliwia nam ona polepszanie produktów na wszystkich etapach ich wykorzystania. Efekty zostały podsumowane w „środowiskowej deklaracji produktu” (EPD), która kieruje nas w stronę coraz bardziej zrównoważonego rozwoju.

 • Nordic Ecolabel

  Wysoko ceniona i rygorystyczna skandynawska etykieta ekologiczna dla produktów, które spełniają wysokie wymagania dotyczące standardów środowiskowych w całym cyklu życia.
  Wysoko ceniona i rygorystyczna skandynawska etykieta ekologiczna dla produktów, które spełniają wysokie wymagania dotyczące standardów środowiskowych w całym cyklu życia.
 • Oznakowanie EU Ecolabel

  Etykieta doskonałości środowiskowej przyznawana produktom i usługom spełniającym najwyższe normy środowiskowe w całym cyklu życia.
  Etykieta doskonałości środowiskowej przyznawana produktom i usługom spełniającym najwyższe normy środowiskowe w całym cyklu życia.
 • M1

  Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.
  Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.
 • A+

  Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji.
  Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji.
 • EPD

  Poprzez naszą deklarację środowiskową produktu dowodzimy naszego zaangażowania w dostarczanie dokładnych, wiarygodnych i porównywalnych informacji na temat ekologiczności naszych produktów laminowanych.
  Poprzez naszą deklarację środowiskową produktu dowodzimy naszego zaangażowania w dostarczanie dokładnych, wiarygodnych i porównywalnych informacji na temat ekologiczności naszych produktów laminowanych.
 • PEFC

  Cieszący się globalnym zaufaniem znak towarowy dla produktów drewnianych pochodzących z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  Cieszący się globalnym zaufaniem znak towarowy dla produktów drewnianych pochodzących z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.