Konserwacja podłogi laminowane

Szczelna powierzchnia TitanX™ zapobiega przywieraniu zabrudzeń, dzięki czemu podłogi laminowane Pergo są łatwe w czyszczeniu.

Dzięki naszym akcesoriom do konserwacji o wysokiej jakości i ergonomicznej konstrukcji można łatwiej zapewnić nienaganny wygląd podłogi przez jeszcze dłuższy czas. Aby podłoga Pergo zachowała swój naturalny wygląd, należy unikać stosowania zwykłych środków czyszczących, takich jak mydła czy detergenty, ponieważ pozostawiają one osad na powierzchni. Specjalny uniwersalny środek czyszczący do podłóg Pergo przy prawidłowym stosowaniu usuwa brud, nie pozostawiając na powierzchni żadnego osadu.

Laminat konserwacji podłóg: jak do czyszczenia podłóg laminowanych

Laminat konserwacji podłóg: jak radzić sobie z zarysowania

Laminat konserwacji podłóg: jak radzić sobie z plamami

Laminat konserwacji podłóg: jak radzić sobie z wyciekami wody

Zwykłe czyszczenie

Podłogę należy czyścić mopem zwilżonym letnią wodą tylko w razie konieczności. Należy w tym celu stosować uniwersalny środek czyszczący Pergo oraz szmatkę do mopa Pergo. Zmoczyć szmatkę do mopa ciepłą wodą (nie gorącą!) z uniwersalnym środkiem czyszczącym Pergo (2 nakrętki uniwersalnego środka czyszczącego Pergo dodać do 10 litrów wody i wymieszać). Wymieszać dokładnie zgodnie z instrukcją producenta. Nie należy używać zbyt dużej ilości środka czyszczącego. Po użyciu wyprać mop zgodnie z instrukcją na etykiecie w temperaturze 60°C bez dodatków. Nie należy czyścić jednorazowo obszarów większych niż 15 – 20 m2. Po wyczyszczeniu wilgotnym mopem pozostawić podłogę do wyschnięcia.

Bardzo zabrudzone lub zaplamione podłogi

Uporczywe plamy lub ślady należy usuwać uniwersalnym środkiem czyszczącym Pergo i czystym mopem, ścierką lub nakładką nie pozostawiającą zarysowań, jeśli konieczne są dodatkowe zabiegi. Pozostawić środek czyszczący na podłodze przez kilka minut. Usunąć plamę, ścierając ją czystym mopem zwilżonym letnią wodą. W razie konieczności powtórzyć zabieg. Po wyczyszczeniu wytrzeć podłogę do sucha.

Poradnik usuwania plam

  • Miejscowe zaplamienia: Zwilżyć plamę uniwersalnym środkiem czyszczącym Pergo. Pozostawić środek czyszczący na zaplamionej powierzchni na kilka minut. Usunąć plamę, ścierając ją czystym mopem zwilżonym letnią wodą. W razie konieczności powtórzyć zabieg.
  • Czekolada, tłuszcz, sok, likier, wino: Rozpylić na zaplamione miejsce uniwersalny środek czyszczący Pergo lub czyścić ciepłą wodą z uniwersalnym środkiem czyszczącym Pergo
  • Smoła, kredka świecowa, szminka, pasta do butów, atrament, węgiel, lakier do paznokci, ślady po papierosach: Spirytus metylowy, aceton lub rozpuszczalnik do zastosowań domowych, benzyna lakowa.
  • Wosk świecowy i guma do żucia: Odczekać, aż stwardnieje, a następnie ostrożnie zdrapać.

Unikać woskowania i polerowania

Podłóg Pergo nie należy woskować ani polerować. Nigdy nie wolno szorować podłóg wełną stalową ani innym szorstkim materiałem, gdyż może mieć to niekorzystny wpływ na ich wygląd i strukturę.

Dodatkowe zabiegi

Niektóre powierzchnie z strukturą wymagają szczególnych, opisanych poniżej zabiegów:

  • Faktura matowa. Na ogół zanieczyszczenia silniej przylegają do podłóg o matowej powierzchni. Dlatego zalecamy bardziej regularne czyszczenie tego typu podłóg.
  • Faktura błyszcząca. Zaschnięte plamy po wodzie są zwykle najbardziej widoczne na powierzchniach błyszczących. Po czyszczeniu na mokro należy zawsze przetrzeć podłogę suchym mopem.
  • Podłogi z fazowanymi krawędziami. Ponieważ woda może gromadzić się w fudze, należy zawsze wycierać podłogę do sucha.

Chroń swoją podłogę

Zalecamy zamontować na fotelach biurowych kółka do twardych podłóg. Należy też stosować podkładki filcowe pod nogami mebli. Przed drzwiami wejściowymi należy położyć wycieraczkę.

PGCLEANALL1000 Akcesoria do podłogi laminowanej Allround Floor Cleaner PGCLEANALL1000
Allround Floor Cleaner
PGCLEANALL1000
Uniwersalny środek czyszczący do podłóg. Stworzony do czyszczenia podłóg laminowanych i drewnianych. Idealny produkt do usuwania zabrudzeń, tłustych plan oraz śladów po butach, a także do codziennego czyszczenia.
PGREPAIR Akcesoria do podłogi laminowanej Wosk naprawczy PGREPAIR
Wosk naprawczy
PGREPAIR
Wosk naprawczy. Pozwala na naprawę uszkodzonych desek, a szeroka gama kolorów umożliwia dobranie odpowiedniego wosku do dowolnej podłogi Pergo. Zestaw zawiera: nóż do cięcia na gorąco, grzebień, 7 dodatkowych bloków wosku.
PGCLEANINGKIT Akcesoria do podłogi laminowanej Zestaw do czyszczenia: PGCLEANINGKIT
Zestaw do czyszczenia:
PGCLEANINGKIT
Wysokiej jakości mop z bardzo długą, ergonomiczną rączką i uchwytem na ścierkę do mopa.