Go to content Go to search
domowe biuro z biurkiem na beżowej podłodze winylowej

Wybierz odpowiednią podłogę do biura

Nie jest żadną tajemnicą, że atrakcyjne i oryginalne biuro ma ogromny wpływ na motywację i zadowolenie z pracy. Prawdziwe biuro domowe to miejsce, w którym spędzasz większość dnia i które może zwiększyć zarówno motywację jak i efektywność, jeśli nie będziesz mieć wrażenia, że pracujesz w sypialni. Zasady urządzania biura nie zmieniają się, niezależnie od tego, czy przygotowujesz biuro dla kilku osób, czy tylko dla siebie — Twoje miejsce pracy powinno być praktyczne, zachęcające do pracy i kreatywne.

domowe biuro z jasnoszarą podłogą laminowaną i dużym oknem

Droga do umysłu prowadzi przez ciało

Biurka stojące cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dbasz o swoje ciało, zmieniając postawę przy pracy, a zarazem nie musisz siedzieć przez wiele godzin z wyciągniętą szyją. Jednak niezależnie od tego, jak dobry jest stół, równie ważna jest podłoga. Zdarzyło Ci się stać przez pół godziny na twardej betonowej podłodze? To katorga dla kolan, bioder i pleców, niezależnie od wieku. Jeśli planujesz zakup biurka stojącego, aby zadbać o swoje ciało, dopasuj do niego odpowiednią podłogę.

Panele winylowe i panele laminowane zapewniają bardzo przyjemne podparcie nóg, którego potrzebujesz. Podłogi są miękkie, przez co możesz stać dłużej bez fizycznego zmęczenia. Wszystkie podłogi Pergo mają wytrzymałą, łatwą w czyszczeniu powierzchnię, co jest bardzo praktyczne, gdyż nie musisz poświęcać cennych godzin pracy na sprzątanie. Możesz po prostu zetrzeć rozlaną kawę bez obaw o plamy.

Miękkie podparcie nóg powoduje także wytłumienie męczących hałasów, które rozpraszają podczas pracy. Pracy w domu nie można przerwać, nawet jeśli domownicy są chorzy. W takiej sytuacji ogromne znaczenie ma ciche otoczenie. Efekt tłumienia hałasów może być również pomocny, jeżeli pracujesz samotnie, gdyż pozwala uniknąć pogłosu pustego pokoju, który powstaje, gdy rozmawiasz przez telefon. Do hałaśliwego środowiska biurowego zalecamy podłogę winylową, która w jeszcze większym stopniu tłumi hałas.

zbliżenie biurka z krzesłem i szara podłoga z płytek winylowych

Podłoga winylowa powraca do łask

Dzięki nowej powierzchni podłogi winylowe odzyskały popularność, zapewniając wrażenie naturalności w wyglądzie i w dotyku. Dziś można stworzyć podłogę wyglądającą jak z prawdziwego drewna, betonou lub łupka, nie rezygnując z wygody.

Atrakcyjne i naturalne wzory sprawiają, że podłogi winylowe można wykorzystać zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i w domu. Przykładem może być wystrój modnego miejskiego studia fotograficznego z imitującą beton podłogą winylową w ciepłym szarym odcieniu, na której możesz pracować przez wiele godzin, nie odczuwając zmęczenia stóp.

Możesz też zaprosić klienta do biura domowego z nowoczesnym laminatem, który sprawia wrażenie luksusowej podłogi drewnianej, nie martwiąc się jednocześnie o brud przyniesiony na podeszwach butów.

Znajdź swoją ulubioną podłogę do domowego biura