Go to content Go to search
pokój dziecięcy z zabawkami leżącymi na beżowej podłodze winylowej

Wybierz odpowiednią podłogę do pokoi dziecięcych

Przeprowadzka do pierwszej własnej sypialni to ważne wydarzenie w życiu wielu dzieci. Po raz pierwszy mogą spać we własnym łóżku i wycofywać się do prywatnego schronienia, w którym nie będą przeszkadzać im rodzice ani rodzeństwo. Jest to po prostu jedyne miejsce, w którym dziecko może być przez jakiś czas zupełnie samo.

Łóżeczko dziecięce na beżowej podłodze winylowej

Sen jest najważniejszy

Dziecko, które nie śpi dobrze, zwykle nie jest najszczęśliwsze. Tworząc spokojną, harmonijną atmosferę snu, zwiększasz szanse na miły i długi nocny wypoczynek. Spokojne kolory i miękka podłoga sprawiają, że sypialnia jest przytulna zarówno podczas odpoczynku, jak i zabawy. Możesz wybrać pomiędzy panele laminowane lub panele winylowe — oba typy podłóg są odporne na rozlane płyny i zarysowania. Są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uderzenia, doskonale sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym, a ponadto dostępnych jest wiele atrakcyjnych wzorów. Podłoga winylowa jest również miękka i przyjemna, co stanowi ogromną zaletę, jeśli Twojemu dziecku zdarzy się wypaść z łóżeczka.

Zarówno podłoga laminowana, jak i winylowa przetrwa drobne wypadki związane z nauką siadania na nocnik czy zabawą farbami lub szminkami mamy. Podłogi pozostaną atrakcyjne i świeże przez całe dzieciństwo niezależnie od ewentualnego bałaganu.

Pokój dziecięcy z zabawkami na podłodze laminowanej

Gotowe na przyszłość

Podczas przygotowywania pokoju dziecięcego może kusić wybranie podłogi w ekscytujących kolorach i pomalowanie ścian farbami w mocnych odcieniach. Zalecamy jednak, aby dobrze to przemyśleć. Zamiast tego pomaluj ściany na neutralny kolor i powieś radosne obrazki. Kup kreatywny dywanik i umieść go na atrakcyjnej podłodze laminowanej lub winylowej z drewnianym wzorem. W ten sposób stworzysz pokój, który sprawdzi się także w buntowniczym okresie życia nastolatka. Pokój stanie się również doskonałą sypialnią dla gości, kiedy będą Cię odwiedzać dorosłe dzieci, bez konieczności wymiany podłogi lub przemalowywania ścian.

Znajdź swoją ulubioną podłogę do pokoju dziecięcego