Go to content Go to search

Jak zamontować panele winylowe?

Wszystkie podłogi winylowe Pergo są łatwe w montażu i świetnie wyglądają. Zależy Ci na dużej wytrzymałości lub wyśmienitym komforcie? Dokonaj wyboru i zacznij działać!

Instrukcje podłogi pływającej

Instrukcje układania paneli w jodełkę angielską (tradycyjną)

Krok 1: Przygotuj podłoże

Winyl Rigid Click można zainstalować na nieco nieregularnym podłożu. Sprawia, że w większości przypadków przygotowanie podłoża nie jest konieczne. Nadal jednak zdecydowanie zalecamy sprawdzenie instrukcji instalacji w celu zapoznania się z dokładnymi specyfikacjami oraz upewnienie się, że powierzchnia jest sucha, równa, stabilna i czysta. Przed rozpoczęciem pracy usuń wszystkie istniejące wykładziny podłogowe. Jakość podłoża ma ogromny wpływ na ostateczny wynik montażu. Jeśli podłoże nie nadaje się do montażu winyli Rigid Click, wykonaj odpowiednie przygotowania.

mężczyzna sprawdzający podłoże przed montażem podłogi winylowej

Krok 2: Dodaj podkład, jeśli to konieczne

Większość naszych podłóg winylowych Rigid Vinyl ma dołączony podkład. Nie trzeba wybierać podkładu, można od razu rozpocząć montaż, gdy podłoże zostanie przygotowane.

Jeśli jednak podłoga Rigid Vinyl nie ma zintegrowanego podkładu, należy go starannie wybrać, ponieważ ma on ogromny wpływ na efekt montażu: tłumi hałas i wyrównuje podłogę.

Poznaj podkłady winylowe

beżowa podłoga winylowa zamontowana na podkładzie

Krok 3: Zgromadź odpowiednie narzędzia

Dzięki naszym wygodnym systemom zatrzaskowym nie potrzebujesz wielu różnych narzędzi do montażu podłogi winylowej Rigid Click. Upewnij się, że masz te podstawowe przyrządy:

Jeśli nie masz wszystkich narzędzi pod ręką, nie martw się! Wszystkie potrzebne przyrządy znajdziesz w pobliskim, dobrze wyposażonym sklepie z narzędziami.

Poznaj narzędzia do winylu

mężczyzna stosujący narzędzia do piłowania podłogi winylowej

Krok 4: Zainstaluj podkład, jeśli to konieczne

Zaczynamy! Rozwiń podkład Pergo i zamontuj pierwszy pasek w tym samym kierunku, w którym planujesz zamontować podłogę. Stopniowo dodawaj kolejne pasy podkładu. Użyj cienkiej taśmy samoprzylepnej, aby połączyć pasy podkładu i unikaj nakładania się pasów.

*Niepotrzebne w przypadku podłóg Rigid Vinyl z zintegrowanym podkładem.

mężczyzna montujący podkład na podłożu

Krok 5: Zacznij montować podłogę winylową Rigid Click

Wszystkie nasze podłogi w jodełkę angielską (klasyczną), panele winylowe i deski są łatwe w montażu, ale konkretna metoda montażu może się różnić, w zależności od produktu i podłoża. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem montażu zapoznać się z zalecaną metodą montażu oraz dowiedzieć się, jakie narzędzia są potrzebne.

Dokładne przestrzeganie instrukcji pomoże zapewnić trwałą, piękną podłogę, która spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

Krok 6: Przytnij deski winylowe

W pewnym momencie podczas montażu konieczne będzie przycięcie kilku desek Rigid Click Vinyl.

Aby skrócić długość deski za pomocą prostego cięcia, możesz wyciąć podłogi winylowe Rigid stroną dekoracyjną skierowaną do góry za pomocą specjalnego wklęsłego noża do cięcia winylu. Narysuj linię prostą i użyj noża, aby wykonać mocne cięcie na powierzchni. Następnie złam deskę dwiema rękami.

W przypadku innych cięć potrzebne będzie piłowanie desek. W zależności od rodzaju piły umieść deskę dekoracyjną stroną skierowaną do góry lub do dołu. Przed wykonaniem cięcia użyj pozostałego kawałka, aby ustalić, w jaki sposób można uzyskać najczystsze cięcie (stroną dekoracyjną skierowaną do góry lub do dołu).

mężczyzna piłujący podłogę winylową

Krok 7: Wykończ w wybranym stylu i zapewnij wodoszczelność

Prawie gotowe! Usuń wszystkie elementy dystansowe i zamontuj pasujące listwy przypodłogowe i dopasowane kolorystycznie (5 w 1) lub aluminiowe profile, aby wykończyć projekt podłogi.

Chcesz uzyskać wodoszczelne wykończenie? Zabezpiecz podłogę za pomocą:

Pamiętaj, aby zapoznać się ze wszystkimi instrukcjami montażu, zanim rozpoczniesz instalację podłogi winylowej Rigid.

Poznaj akcesoria do podłóg winylowych

zbliżenie wodoszczelnego wykończenia podłogi winylowej