Go to content Go to search
przedpokój z brązową podłogą laminowaną i wieszakiem na ubrania

Wybierz odpowiednią podłogę do przedpokoju

Obecnie dostępne są fantastyczne, wytrzymałe panele winylowe i panele laminowane z atrakcyjnymi wzorami, różnymi poziomami połysku i strukturami. Wiele takich podłóg do złudzenia przypomina drewno lub kamień. Możesz także wybierać różne rodzaje faz, paneli i płytek. Pomimo tego, że przedpokój jest jednym z pomieszczeń, w którym gromadzi się najwięcej kurzu, piasku i wody, można stworzyć ciepłe i przytulne otoczenie, które przetrwa wszystkie codzienne przygody.

przedpokój z różowymi ścianami i beżową podłogą laminowaną

Laminat i winyl — wytrzymałe i atrakcyjne podłogi do przedpokoju

W przedpokoju powinna się znaleźć dobra podłoga, która będzie wytrzymała i łatwa do czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że nie może dobrze wyglądać. Podłogi winylowe i laminowane są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach do wyboru.

Nowoczesne podłogi winylowe i laminowane są obecnie w dużej mierze zainspirowane naturalnym wyglądem drewna, kamienia i betonu — pod względem wyboru kolorów, wzornictwa i połysku. Aby stworzyć ciepły i przyjazny przedpokój, można wybrać deski dębowe. Jeśli chcesz uzyskać wyraźny kontrast z połączonymi pomieszczeniami z drewnianymi podłogami, możesz wybrać kafelki z czarnego łupka lub stworzyć industrialny wygląd dzięki surowej, betonowej podłodze. Wybór wzoru należy do Ciebie, ale jeśli zdecydujesz się na podłogę laminowaną lub winylową, zyskasz bezpieczne poczucie zrównoważonego wyboru.

dziecko i pies wchodzący do przedpokoju z zabłoconymi butami i łapami

Wybierz podłogę laminowaną w zależności od miejsca użycia i jej wytrzymałości

Winyl jest w 100% wodoodporny, przez co stanowi idealną alternatywę dla domów z przedpokojami, które szybko zapełniają się mokrymi butami, wózkami dziecięcymi i parasolkami. Winylowe podłogi Pergo mają nową warstwę wierzchnią, która jeszcze skuteczniej chroni przed plamami i zarysowaniami. Jest to idealna podłoga do miejsc, które muszą sprostać większym wyzwaniom. Dzięki odpornej warstwie wierzchniej brud nie wnika w podłogę, co oznacza, że większość plam można łatwo usunąć przy użyciu wilgotnej szmatki. Idealne rozwiązanie, gdy chodzi na przykład o zabłocone psie łapy.

Laminowane podłogi Pergo są najbardziej wytrzymałe na rynku. Mają warstwę wierzchnią TitanX™ i sprostają wszelkim przygodom, jakie mogą przytrafić się w domu dzieciom i zwierzętom. Taka podłoga nie jest równie odporna na wilgoć co podłoga winylowa. Jednak podłoga laminowana znacznie lepiej znosi wilgoć niż podłoga drewniana, zapewniając jednocześnie te same wrażenia.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na podłogę winylową czy laminowaną, obie alternatywy doskonale sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym, dodatkowo podkreślając wrażenie przyjaznego domu.

Znajdź swoją ulubioną podłogę do przedpokoju