Go to content Go to search
pies siedzący przy przewróconej roślinie na szarej podłodze z winylowych płytek

Związek na całe życie

Podłogi winylowe Pergo przetrwają każdą próbę — deszczowe dni, brudne psy czy też codzienne wyzwania ogólnie. To pewne jak skandynawskie deszczowe lato i niekończące się zimy. Pewne jest też to, że jeśli istnieje sposób na zredukowanie wpływu naszych produkcji na środowisko, to na pewno go wykorzystamy. Przykładowo, działamy w naszym własnym wewnętrznym ekosystemie, w którym poddajemy recyklingowi 99% odpadów produkcyjnych, zapobiegając tym samym ich wyrzucaniu i paleniu. Dodatkowo inwestujemy w nowe linie produkcyjne, na których recyklingowi poddawane są stare podłogi winylowe. Innymi słowy, nasze słowne zobowiązania w zakresie odpadów poparte są czynami. Kolejną wspaniałą zaletą naszych podłóg winylowych jest ich wysoka trwałość. Tworzymy je tak, aby towarzyszyły Ci przez całe życie. Ostatecznie pozwala to odciążyć zarówno Ciebie, jak i środowisko. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odkryj nasze podłogi winylowe

dziecko bawiące się samochodem na beżowej podłodze winylowej

Zwiększona żywotność. Mniejszy ślad węglowy

Nie da się podważyć faktu, że produkty o dłuższej przydatności do użycia generują mniej odpadów. Dlatego też wszystkie podłogi winylowe Pergo są tak solidne i trwałe, jak to tylko możliwe. Z radością wprowadzamy więc kolejną innowację – TitanV™. Ta warstwa ochronna pozwala zachować świeży wygląd podłóg winylowych Pergo, chroniąc je przez zarysowaniami i zużyciem. Dodatkowo zwiększa to ich już i tak imponującą żywotność oraz zmniejsza ślad węglowy. To wspaniała wiadomość dla Ciebie, ponieważ nie będziesz musiał kupować nowej podłogi przez długi czas. Masz też świadomość, że Twoja podłoga ma minimalny wpływ na środowisko.

logo dożywotniej gwarancji pergo

Dożywotnia gwarancja

Podłogi winylowe Pergo zawsze objęte są dożywotnią gwarancją, a więc możesz mieć pewność co do ich trwałości. Skład i warstwa wierzchnia naszych podłóg winylowych są po prostu na najwyższym poziomie. Najlepszym przykładem tego, że jesteśmy wiodącym graczem w branży, jest nieustanne zwiększanie przez nas typowej żywotności podłóg winylowych. Naszym celem jest ich stosowanie jak najdłużej to możliwe, co oznacza korzyści dla Ciebie oraz przekłada się na mniejszy wpływ produktu na środowisko.

Wiemy, że wykorzystanie ropy naftowej jest niekorzystne

Podłoga winylowa Pergo składa się w około 40% z kredy, naturalnego materiału, który jest dostępny w obfitości. Oznacza to, że jego zasoby są duże. Kolejna część jest wykonana z PCV pochodzącego z recyklingu odpadów z naszej własnej produkcji. Około 10% stanowią dodatki zwiększające elastyczność. Ostatecznie tylko jedna czwarta jest wykonana z tak zwanego „dziewiczego” lub nowego PCV. Składa się z chloru (soli kuchennej) i etylenu (ropy naftowej). Jeśli chcemy być uczciwi, musimy przyznać, że nie jest to idealne. Mamy świadomość, że ropa naftowa jest zasobem nieodnawialnym, którego nie można naturalnie uzupełnić w ciągu istnienia ludzkości. Naszą odpowiedzią na ten problem jest zmaksymalizowanie trwałości naszych podłóg winylowych, aby towarzyszyły Ci przez całe życie. Naszym celem jest produkowanie w przyszłości podłóg winylowych wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Możesz mieć pewność, że nie spoczniemy, dopóki tego nie osiągniemy.

Tworzymy nowe ze starego

sterta części winylowych

Kolumb recyklingu winylu

Uważamy, że jesteśmy pionierami w przemyśle podłóg. Zawsze jesteśmy chętni do szukania nowych możliwości ulepszania i doskonalenia produkcji podłóg winylowych. Mamy dla Ciebie ekscytujące wieści! Zainwestowaliśmy w najnowocześniejszą linię produkcyjną do recyklingu starych podłóg winylowych, która pozwala wytworzyć z nich nowe produkty do Twojego domu.. Ta przełomowa inicjatywa pozwoliła nam wdrożyć metodologię obiegową, która znacznie obniża zapotrzebowanie na zasoby nieodnawialne. Tworzymy bardziej odpowiedzialne procesy produkcyjne efektywnie wykorzystujące zasoby.

Z dumą ogłaszamy

dziecko grające na perkusji w pokoju z beżową podłogą winylową

Bezpieczny dla dzieci

Dodatki w naszych podłogach winylowych zapewniają ich elastyczność (dzięki czemu ich montaż jest tak łatwy). Żaden z dodatków nie zawiera szkodliwych substancji. Są one wolne od ortoftalanów. Dlatego możesz mieć pewność, że są one całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.

Zamknięty ekosystem

W wewnętrznym procesie produkcyjnym poddajemy recyklingowi 99% własnych winylowych odpadów przemysłowych. Oznacza to, że nie spalamy ani nie wyrzucamy niepotrzebnie materiałów, a także prowadzimy nasz własny zamknięty ekosystem wewnętrzny. To super sprawa, jeśli możemy wyrazić nasze zdanie. W ten sposób nasz zakład produkcyjny przyjmuje odpowiedzialność i prawie żadne odpady nie są wyrzucane ani niszczone.

Poczuj zieloną moc

fabryka unilin w Avelgem

Zasilanie odpadami

Wykorzystujemy pył drzewny z pobliskiej fabryki laminatów, aby wytwarzać ekologiczne ciepło zasilające nasze linie produkcyjne.

Podmuch wiatru

Wykorzystujemy również energię generowaną przez trzy należące do nas turbiny wiatrowe. Produkują one rocznie łącznie 12 600 MWh zielonej energii, co odpowiada rocznemu zużyciu energii przez 3490 europejskich gospodarstw!

zakłady wykorzystujące biomasę unilin

Kochamy energię odnawialną

Nasze działania na rzecz zielonej energii sięgają znacznie dalej. UNILIN Group — jako firma macierzysta Pergo — zainwestowała także w dwa zakłady wykorzystujące biomasę do przetwarzania na odnawialną energię pyłu drzewnego i odpadów drzewnych niepodlegających recyklingowi, które pochodzą z operacji grupy. W naszych zakładach produkcyjnych wykorzystujemy również energię z paneli słonecznych. Łącznie od 2023 roku 60% produkcji naszej grupy jest zasilana energią odnawialną.

Oddychaj czystym powietrzem

Celujemy w bardzo niski pułap

Ponieważ większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, jakość powietrza w domu ma kluczowe znaczenie. Na jakość powietrza wpływa wiele czynników, takich jak wentylacja, świece, środki czyszczące, a nawet materiały, z których wykonane są meble i podłogi. Ponieważ nasze podłogi są produkowane w naszych własnych zakładach, doskonale znamy ich skład. Pozwala nam to kontrolować wszelkie niepożądane substancje, które mogą wydzielać. Należą do nich na przykład LZO (czyli lotne związki organiczne). Te organiczne związki chemiczne charakteryzują się wysoką prężnością pary w temperaturze pokojowej. Oznacza to, że z łatwością przyjmują postać gazu i rozprzestrzeniają się w powietrzu, nawet jeśli nie jest gorąco. Możesz mieć jednak całkowitą pewność, że Twoje piękne podłogi są całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny. Dlatego też emisja lotnych związków organicznych (LZO) przez nasze podłogi winylowe jest niższa niż nakazuje surowa norma europejska, co skutkuje przyznaniem oceny A+ i etykiety M1 ze względu na bardzo niskie emisje.

  • A+

    Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji. 
    Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji. 
  • M1

    Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.
    Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.