Go to content Go to search

Jak wykończyć podłogę winylową?

Wykończ swój projekt ze stylem! Po zainstalowaniu podłogi winylowej możesz wybrać spośród szerokiej gamy dopasowanych listew przypodłogowych i profili. Tutaj znajduje się wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak zamontować winylowe listwy przypodłogowe

Do każdej podłogi winylowej Pergo dostępna jest idealnie dopasowana listwa przypodłogowa. Wybierz białe lub nadające się do pomalowania listwy przypodłogowe, jeśli wolisz samodzielnie dopasować kolor do ściany. Montaż jest bardzo prosty, wystarczy postępować według kroków przedstawionych poniżej, aby szybko zakończyć pracę:

 1. Zmierz ściany w pomieszczeniu, od kąta do kąta.
 2. Przytnij listwy przypodłogowe pod kątem prostym za pomocą piły tarczowej.
 3. Winylowe listwy przypodłogowe Pergo można mocować na różne sposoby.
  • Klej: zastosuj warstwę kleju Pergo Multiglue równomiernie na każdej listwie przypodłogowej, natępnie dociśnij mocno listwę.
  • Łączniki: użyj łączników, aby połączyć listwy przypodłogowe, nawet w narożnikach, aby były idealnie wyrównane. Nałóż warstwę kleju na każdą listwę przypodłogową, następnie dociśnij ją mocno.

Uzyskaj całkowicie wodoszczelne wykończenie w zaledwie dwóch krokach! Wypełnij szczeliny dylatacyjne między ścianą a podłogą za pomocą pianki polietylenowej do dylatacji i użyj Aqua Sealant Pergo, który jest wykonany z przezroczystego silikonu. Wygładź dokładnie. Następnie zamocuj listwy przypodłogowe.

Poznaj winylowe listwy przypodłogowe

Zamontuj profile winylowe

Uniwersalny profil Incizo® umożliwia wiele rozwiązań do idealnego wykończenia podłogi winylowej.

 1. Profil dylatacyjny: tworzy płynne przejście pomiędzy dwiema podłogami winylowymi o tej samej wysokości.
 2. Profil wyrównujący: pomaga wyrównać różnice wysokości pomiędzy różnymi poziomami podłóg.
 3. Profil wykończeniowy: zapewnia płynne przejście pomiędzy oknem lub drzwiami przesuwnymi.
 4. Profil łączący: umożliwia połączenie różnych rodzajów podłóg (np. winyl i dywan).
 5. Profil schodowy: wykończenie klatki schodowej.

W większości przypadków pomiędzy różnymi pomieszczeniami nie jest potrzebny profil dylatacyjny. Jednak w przypadku pomieszczeń o dużej zmienności temperatur należy zapoznać się z instrukcją instalacji.

W zależności od gustu możesz wybrać idealnie dopasowane kolorystycznie profile Incizo® lub jeden z naszych modnych profili metalowych w 4 różnych kolorach.

Poznaj profile winylowe

Instrukcje dotyczące incizo®

Dodaj odpowiednie wykończenie do swojej podłogi winylowej

Po zainstalowaniu listew przypodłogowych i profili czas nadać pomieszczeniu wykończenie, na które zasługuje:

 • wykończ elegancko łączenia wokół elementów grzewczych i rur za pomocą rozetek do rur Pergo.
 • Jeśli łączeń nie można wykończyć listwami przypodłogowymi, profilami lub rozetkami do rur, możesz po prostu użyć naszego kolorowego uszczelniacza Pergo, który jest dostępny w wielu kolorach pasujących do każdej podłogi. Uważaj, aby przypadkowo nie wypełnić żadnych szczelin dylatacyjnych.
rozetki do rur pergo na beżowej podłodze winylowej

Wykończ schody za pomocą winylowych osłon schodów

Łatwe w montażu osłony schodów nadadzą schodom całkiem nowy wygląd. Te trwałe, a zarazem eleganckie osłony schodów wykonane są z desek podłogowych, co gwarantuje w 100% bezbłędne dopasowanie do Twojej podłogi.

 1. Nasze osłony schodów typu „bullnose" są łatwe w montażu i zachowają dobry wygląd przez wiele kolejnych lat. Możesz nawet zamontować je w wybranym stylu:
  • Dopasowane kolorystycznie schody: Wykończ podstopień dodatkowym, przyciętym do odpowiedniego rozmiaru panelem podłogowym, aby uzyskać całkowicie dopasowane kolorystycznie schody.
  • Schody z malowanymi podstopniami: Pomaluj podstopnie na kontrastujący kolor, który podkreśli schody.
  • Obecnie dostępne tylko dla podłóg Namsen, Glomma i Vorma.
 2. Nasze wykończenie schodów w postaciprofilu Incizo® jest dostępne dla wszystkich winylowych podłóg z wyjątkiem podłóg 4 mm. Wystarczy tylko klej, taśma miernicza, piła tarczowa i podstawowe umiejętności majsterkowania. Pamiętaj, aby zakupić podprofil!

Instrukcje dotyczące osłon schodów typu „bullnose"

Instrukcje dotyczące incizo®

Poznaj profile winylowe

beżowe winylowe osłony schodów