Czyszczenie i naprawianie podłogi winylowej

Dobra wiadomość: po nowej podłodze winylowej Pergo można chodzić niezwłocznie po ukończeniu montażu. Nasze podłogi są niezwykle trwałe, a każda z nich objęta jest 20 lub 25-letnią gwarancją. Wystarczy raz na jakiś czas porządnie wyczyścić podłogę. Drobne zarysowanie? Wszystko możesz naprawić samodzielnie!

Jak zachować czystość podłogi winylowej

Plamy na podłodze winylowej rzadko są trwałe. Jeśli natychmiast usuniesz rozlane substancje, nie będzie trzeba niczego się obawiać. Miotła, ściereczka z mikrofibry, odkurzacz, wilgotny mop… Do czyszczenia podłogi winylowej można użyć niemal wszystkiego, co masz pod ręką. Zalecamy jednak ostrożne korzystanie z myjki parowej.

Pergo Clean to produkt do pielęgnacji, który chroni górną warstwę podłogi. Jest to idealny produkt do codziennego czyszczenia, a także do usuwania zabrudzeń, tłustych plam oraz zarysowań.

Znajdź produkty do pielęgnacji

3 złote zasady ochrony podłogi winylowej

Jak usunąć rozlane substancje?

1. Zawsze usuwaj natychmiast rozlane substancje.

Produkt do pielęgnacji Pergo Clean

2. Używaj tylko naszego produktu do pielęgnacji Pergo Clean, ponieważ inne środki czyszczące mogą uszkodzić podłogę.

Nigdy nie ciągnij ciężkich przedmiotów

3. Nigdy nie ciągnij ciężkich przedmiotów lub mebli po podłodze. Można je przenosić wyłącznie po podniesieniu.

Jak naprawiać podłogi winylowe

Bez względu na to, jak wiele środków ostrożności podejmiesz, zawsze pojawią się niewielkie zarysowania. W takim przypadku zastosuj wosk naprawczy Pergo, aby szybko i łatwo naprawić uszkodzone panele. Oferujemy wosk w szerokiej gamie kolorystycznej dla wszystkich podłóg Pergo.

Znajdź produkty do naprawy