Go to content Go to search
piwnica z wieszakiem na ubrania i beżową podłogą winylową

Wybierz odpowiednią podłogę do piwnicy

Czy nadeszła już pora, aby zająć się piwnicą i przekształcić ją w miejsce, w którym chce się przebywać? Nie chcesz już, by Twoja piwnica była domem dla pająków? Pora zatem przejąć kontrolę nad niższymi kondygnacjami i stworzyć otoczenie, które spodoba się ludziom.

Rower obok schodów na brązowej podłodze w piwnicy

Różne zastosowania piwnicy

Dla nastolatka pokój w piwnicy może być świetnym rozwiązaniem. To właśnie tam można słuchać muzyki i spędzać czas z przyjaciółmi, nie przeszkadzając zbytnio pozostałym domownikom. Może to być również idealny pokój telewizyjny, w którym słońce nigdy nie odbija się w ekranie. Jednak dla większości ludzi jest to duże pomieszczenie do przechowywania, w którym znajduje się na przykład pralka i stary bojler.

Proste metody na transformację

Wystarczy odświeżyć ściany nową farbą i położyć podłogę, aby zyskać zupełnie nowe otoczenie. Jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wielu kątów i zakamarków, podłogę można położyć w ciągu jednego dnia. Panele laminowane lub panele winylowe można zamontować przy użyciu wygodnego systemu zatrzaskowego Pergo. Nie musisz obawiać się o gwoździe, wkręty i klej, nie będą też potrzebne żadne dodatkowe narzędzia.

Podłoże jest często wykonane z betonu. Jeśli tak, pamiętaj o zapewnieniu bariery dla wilgoci przed położeniem podłogi. Jeżeli podłoże jest miejscami lekko nierówne, wystarczy użyć podkładu do wyrównania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz drewno, laminat czy winyl, możesz łatwo połączyć podłogę z ogrzewaniem podłogowym.

Szafka do przechowywania na jasnej podłodze winylowej w piwnicy

Atrakcyjna i praktyczna

Jeśli chcesz używać piwnicy jako pralni, potrzebna jest podłoga odporna na wycieki. Połóż podłogę winylową, która jest i wytrzymała i odporna na wilgoć, — a ponadto miękko się po niej stąpa. Co więcej, podłoga winylowa doskonale tłumi hałasy. Warto rozważyć te korzyści, biorąc pod uwagę twarde murowane ściany w piwnicy i hałas dochodzący z pralki. Podłogi winylowe są dostępne w różnych wzorach, które znacznie umilą czas spędzany w pralni.

Znajdź swoją ulubioną podłogę do piwnicy