Wybierz odpowiednią podłogę do mieszkania na poddaszu

Odpowiednia podłoga do mieszkania na poddaszu

W ostatnich latach stare strychy w budynkach mieszkalnych są coraz częściej opróżniane i przekształcane w nowoczesne apartamenty lub część dwupoziomowego mieszkania. W prywatnych domach renowacja strychu może być doskonałym sposobem zwiększenia liczby sypialni i uzyskania dodatkowej przestrzeni mieszkalnej.

Odkryj wszystkie podłogi do poddasza

Od przewiewnego strychu do przytulnego apartamentu na dachu

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć nową sypialnię, garsonierę na strychu czy dodatkowy pokój telewizyjny, podstawowe zadania nie różnią się. Po pierwsze, upewnij się, że w ogóle jest dostępne miejsce pod pochyłym dachem. Pamiętaj, że dobrze jest mieć możliwość wyprostowania się w jakimś miejscu pomieszczenia i sprzątania go bez narażania się na ból pleców.

Następnie trzeba oczywiście sprawdzić różne aspekty konstrukcji. Na przykład czy istnieje odpowiednia izolacja? W przeciwnym razie będziesz marznąć zimą, a latem pomieszczenie zamieni się w gorącą saunę. Musisz też przygotować plan schodów — czy schody już istnieją, czy dopiero trzeba je zbudować? No i oczywiście czy jest wystarczająco dużo miejsca na schody w pomieszczeniu piętro niżej? Równie ważne jest sprawdzenie, czy podłoże jest wystarczająco wytrzymała i stabilna do określonych zastosowań. Jeśli konieczne jest wzmocnienie podłogi, warto rozpocząć od tego kroku — stabilny fundament zapewni bezpieczeństwo.


Stabilne podłoże z atrakcyjnym wykończeniem 

Po wykonaniu wzmocnienia i niezbędnych napraw podłogi można się zastanowić nad sposobem jej udekorowania. Dzięki niewielkiej grubości laminowane i winylowe Pergo można układać bezpośrednio na istniejącej podłodze bez zbytniego zwiększania jej wysokości. Odpowiedni podkład umożliwia nawet wyeliminowanie niewielkich nierówności podłoża, nie nastręczając przy tym problemów. Jak zawsze w przypadku podłóg Pergo, można skorzystać z systemu zatrzaskowego, aby szybko i łatwo zamontować podłogę. Co więcej, podłogi parkietowe, laminowane i winylowe doskonale sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym.

Wybór podłogi

Przeznaczenie pomieszczenia decyduje o tym, który typ podłogi będzie najlepszy. Podłogi laminowane i winylowe sprawdzą się najlepiej w przypadku dziecięcych zabaw. Gdy chcesz wytłumić hałas między apartamentem na dachu a pomieszczeniem poniżej, świetne wyniki zapewniają podłogi winylowe, dlatego często zalecamy je do pomieszczeń znajdujących się na najwyższym piętrze.

Jeśli chodzi o wygląd i styl, można znaleźć rozwiązanie pasujące do gustów dowolnej osoby, niezależnie od wybranego typu podłogi. Aby zachować wrażenie rustykalnego stylu poddasza, możesz zainwestować w ciemne drewno ze szczotkowaną teksturą i widocznymi sękami. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny i jasny apartament, możesz wybierać spośród wielu rodzajów jasnego drewna. W gamie jasnych podłóg drewnianych można znaleźć nawet całe deski podłogowe, które pozwolą uzyskać bardziej rustykalny charakter. Możesz również odsłonić belki sufitowe i dopasować je do stylu podłogi.

Odkryj wszystkie podłogi do poddasza
Wprowadź miasto lub kod pocztowy

Znajdź swoją ulubioną podłogę do poddasza: