Środowisko

Environment

Pergo w równym stopniu troszczy się o Twoje środowisko domowe i nasze wspólne środowisko naturalne. Wybierając podłogę z naszej oferty, możesz mieć pewność, że została ona wyprodukowana przy minimalnym zużyciu zasobów. Z dumą potwierdzamy: to możliwe.

Original Laminate

Nasza polityka ochrony środowiska ma wpływ na nasz wybór surowców, proces produkcji, transport i opakowania. To nie tylko słowa. Z dumą przekładamy założenia naszej polityki ekologicznej na realne działania. Produkty Pergo w 80% składają się z nadwyżek drewna pochodzących z przemysłu drzewnego. Wykorzystujemy wyłącznie odnawialne produkty drzewne, takie jak sosna lub świerk – nigdy nie stosujemy drewna egzotycznego lub pochodzącego z zagrożonych lasów deszczowych.

Poczyniliśmy ogromne postępy. Jako pierwszy w historii producent podłóg zostaliśmy uhonorowani oficjalnym skandynawskim oznakowaniem ekologicznym Zielonego Łabędzia. Nasze produkty z certyfikatem gospodarki leśnej PEFC charakteryzują się tym, że całe drewno wykorzystane do ich wytworzenia pochodzi z terenów objętych zrównoważoną gospodarką leśną. Nie ustajemy w poszukiwaniach nowych rozwiązań, które są zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Wierzymy, że cechy te są ze sobą nierozerwalnie połączone.

   PFEC   Ü-symbol

EPD logo   A+ logo

M1 logo   Ecolabel EU

Vinyl Plank and Tiles

Produkty Pergo spełniają wszystkie wymogi dotyczące jakości i ochrony środowiska. Panele i płytki winylowe Pergo nie zawierają substancji niebezpiecznych ani toksycznych, a proces ich produkcji spełnia najnowsze i najsurowsze wymogi norm międzynarodowych. Dzięki temu poziom emisji lotnych związków organicznych z podłóg winylowych Pergo jest dziesięciokrotnie niższy niż wartości dopuszczalne określone najsurowszymi standardami. Pergo produkuje jedynie takie podłogi, które są dopuszczone na całym świecie