4 artystów mówi o swoich podłogach winylowych Pergo

Jak artyści wcielają realizm

Jeśli chodzi o tworzenie sztuki, inspiracja, kreatywność i dyscyplina zajmują wysokie miejsce na liście wymagań. Ale ważne jest również, by artyści słuchali, gdy przemawiają ich muzy. Tych czworo wyjątkowych artystów opowiada o szczególnej roli, jaką ich miejsce pracy — oraz podłoga winylowa Pergo Rigid Click — odgrywa w ich twórczości.

Mira Sohlén, artystka tworząca gobeliny

Rzemiosło w nowoczesnym wydaniu

Dla Miry, artystki tworzącej gobeliny, proces dyktuje wyniki. A proces rozpoczyna się… na podłodze. Tutaj tworzy swoje niepowtarzalne kompozycje i przegląda to, co stworzyła.Podłoga to miejsce, w którym zaczynam. Tutaj myślę i patrzę na to, co zrobiłam.


Mira stosuje specjalną metodę kafelkowania we wszystkich swoich kompozycjach. Każdy detal jest starannie kształtowany ręcznie, przez co każdy element jest niepowtarzalny. Jej dążenie do zmierzenia się z tradycyjnym rzemiosłem w nowoczesnym wydaniu doskonale rezonuje z podłogą winylową Pergo.

Wim Vanlessen, tancerz baletowy

Pokaż swoją osobowość

W świecie baletu niewielu ludzi osiąga takie wyżyny, na jakie Wim Vanlessen wzniósł się w swojej karierze. Wim, powszechnie podziwiany za swój perfekcyjnie kontrolowany stan i atrakcyjną ludzką formę, zmienia atmosferę każdej sali, w której tańczy, pozostawiając publiczność zahipnotyzowaną.Taniec to przede wszystkim dotyk i sposób, w jaki łączysz się z przestrzenią, w której się znajdujesz. Naprawdę musisz to poczuć.


Dla Wima taniec — i każda forma sztuki, w której obnażana jest dusza — wymaga całkowitego odkrycia siebie. Takie poszukiwania duszy wymagają realnej przestrzeni, w której dotyk odgrywa decydującą rolę… A także podłogi winylowej Pergo.

C A S H, malarz

Przekraczanie granic

Carl Anders Sven Hultin — znany jako C A S H — jest po pierwsze obserwatorem, a po drugie malarzem i artystą wizualnym. Jego prace iluminują piękno, którego jest świadkiem w otaczającym go świecie, w którym ciągle odkrywa nowe kombinacje kolorów, faktur i kształtów.Kolory, tekstury i kształty są wszędzie. Po prostu musisz je zobaczyć — i chcieć zobaczyć.


Aby podtrzymać swoje zainteresowanie, C A S H lubi eksplorować użycie różnych narzędzi i nośników, od długopisów i pędzli po płótno, a nawet metal. Jego pracownia — i poplamiona farbą podłoga — jest przedłużeniem jego żywej osobowości.

Anna-Karin Garhamn, ilustratorka książek dla dzieci

Życie wnika do pokoju

Znajdowanie przygód w codziennym życiu: na tym polega praca Anny-Karin Garhamn, ilustratorki książek dla dzieci. Jej seria o Pucku, małym chłopcu odkrywającym otaczający go świat, jest doskonałym przykładem tego ducha przygody.Pomieszczenie, w którym przebywam, zawsze wpływa na moją pracę i definiuje wyniki tego, co narysuję.


Aby tworzyć swoje wyjątkowe rysunki, Anna-Karin czerpie inspirację z życia, jak również z pomieszczenia, w którym pracuje. Można się zastanawiać, czy kiedykolwiek pozwoliła Puckowi bawić się na swojej podłodze winylowej Pergo. W każdym razie nie byłoby się czym przejmować.